יצירת קשר

  הדשא של השכן כבר לא ירוק יותר…

  גינה במרפסת


  נפלה החלטה בלבכם שאתם רוצים להוסיף קצת יותר ירוק לחייכם והחלטתם להקים גינה! ראשית, כל הכבוד. לפני שאתם מתחילים במלאכה, חשוב שתדעו כי הקמה ותחזוקה של גינה במרפסת או על גג הדירה בהחלט משימה לא פשוטה.

  מי לא היה רוצה לשבת בדירת הפנטהאוז שלו בקומה 27, לחיות את החיים האורבניים בעיר הגדולה, ועדיין להרגיש ולחיות את הטבע יחד עם כל הצמחים והשלווה שמסביב. כמובן, אי אפשר להתעלם מהעובדה שזה הרקע האולטימטיבי לתמונות שתעלו לסטורי. עם כל הצבעים שמסביב, מי צריך בכלל פילטר בתמונה?

  כדי לעשות זאת, עומדות בפניכם שתי אפשרויות להשגת הגינה המושלמת. אתם יכולים לשכור את שירותיהם של בעלי מקצוע מומחים שיעשו בשבילכם את כל העבודה, או שתוכלו לעשות זאת לבד. לפעמים זה בדיוק מה שאנחנו צריכים, קצת תרפיה בגינה לגוף ולנפש.

  אם אתם מאלה שמחליטים לעשות את זה לבד, הכנו עבורכם רשימה של 5 דברים שאתם חייבים ליצירת גינה במרפסת או על גג הדירה:

  צמחיה

  כי בכל זאת גינה בלי צמחיה קצת מאבדת מהמשמעות, לא? הצטיידו בסוגים שונים של צמחים, אדניות ואולי גם דשא סינטטי. חשוב להבדיל בין סוגי הצמחים ולרכוש מהמשתלה רק את אלה שמתאימים לכם על סמך מספר קריטריונים – כמה שעות שמש ישירה ביום יש במקום? האם ההשקיה היא ידנית או אוטומטית? האם יש ילדים קטנים בבית? באיזה קומה אתם נמצאים ועוד.

  הצללה

  גם כאן, חשוב לזכור שהכל בסופו של דבר סובב סביב הצמחים. במידה ובחרתם צמחיה שחיה על קרני השמש, הצטיידו במספר מינימלי של אפשרויות הצללה.
  הפתרון האידיאלי לפינת צל שלא תפריע לצמחיה שמסביב, היא שמשיה טובה. תוכלו להתאים אותה בגודל בהתאם לשטח הגינה.

  ריהוט

  השקיעו בסט ישיבה נוח ויפה המשתלב נהדר עם צבעי הצמחים. החליטו אם בא לכם לייצר פינת ישיבה רחבה המורכבים מספות וכורסאות או משהו מינימלי עם כסאות ושולחן קטן ודי. אל תשכחו שכדים הם חלק ניכר מהנוף, והתאימו את הריהוט הן מבחינה מראה והן מבחינת גודל.

  תאורה

  תכנון תאורת הגינה לא חשוב פחות מתכנון תאורת פנים הבית. כדאי לזכור שאמנם הגינה ממוקמת פיזית מחוץ לבית, אך היא עדיין מהווה חלק בלתי נפרד ממנו, ולכן גם העיצוב חייב להתכתב טוב עם שאר הבית. כדאי לבחור בגוון תאורה לבן חם, שמשרה אווירה נעימה יותר בשעות הערב. כמו כן, כדאי להימנע מכמות גדולה מדי של אור, מפני שהתוצאה תהיה שטוחה, וזה יוריד מהתחכום של הגינה, ולא יאפשר להאיר את הצמחים בצורה שונה, בהתאם לגודלם ולגובהם.

  אביזרי נוי

  אחרי שבחרתם את הריהוט הקבוע בגינה, תוכלו לעבור לאביזרי נוי שמסביב. הם כוללים אביזרים קטנים הניתנים להחלפה לטווח הזמן הקצר כמו: פסלים קטנים וגמדי גינה, וכאלה שיאבזרו את הבית לטווח הרחוק יותר, כמו מסלעות, בריכות נוי ומזרקות.

  תהיו יצירתיים והכניסו פריטים ייחודיים אשר יוסיפו צבע וחן לגינה כדי להפוך אותה לייחודית ואחת ממינה.