יצירת קשר

  טיפים לבחירה נכונה של שמשיה לגינה

  שמשיה לגינה


  אמרתם קיץ – אמרתם שמש. אמרתם שמש – אמרתם שמשיה.

  בטח תגידו, "שמשיה? קל. הולכים לחנות, לוקחים את הכי זול, וקדימה לאכול אבטיח בגינה". ואז אתם מגיעים לחנות ומגלים שיש לפחות מאתיים דגמים שונים. טוב, אולי לא מאתיים, אבל בטח שיותר ממה שציפיתם: עגולות, מרובעות, משושות, גמישות, שמשיות צד, שמשיות מוט, שמשיות אלקטרוניות… טוב, אולי לא אלקטרוניות, אבל הנקודה היא שיש הרבה, הרבה סוגים.

  כשבאים לבחור שמשיה לגינה, אי אפשר לנקוט בשיטת "שגר ושכח". צריך לקחת בחשבון כמה פרמטרים, והם לא בהכרח אינטואיטיביים.

  אז במקום לקנות את הדבר הראשון שקורץ לכם מהמדף בחנות, הנה רשימה קצרה אבל מפורטת של כל מה שצריך לחשוב עליו לפני שאפשר לשבת, רגל על רגל, בצל.

  גודל

  נתחיל בנתון הכי בסיסי. איך תדעו מה גודל השמשיה שיישרת אתכם באופן הכי טוב? קודם כל, זה תלוי במספר הנפשות שהולכות לבלות תחתיה. לזוג שאוהב לשבת בגינה, תתאים שמשיה בגודל סטנדרטי: קוטר של כ-2 מטר לשמשיה עגולה, או 180*180 לשמשיה מרובעת.

  מתכננים לארח יותר אנשים בחצר? חפשו משהו קצת יותר רציני, ואפשר אפילו להרחיק לכת עד קוטר של 6 מטר, או 6*6 לשמשייה מרובעת.

  קחו בחשבון שלא רק הנפשות הפועלות הן פונקציה: בהנחה שתרצו לוודא שעוד אזור מלבדכם יהיה מוצל, למשל שולחן, תצטרכו להתחשב בממדים שלו.

  צורה וחומר

  אין פה הרבה מקום להתחכמויות. עגולה, מרובעת או משושה הן הצורות שתפגשו, אבל יש קצת נתונים שנסתרים מהעין.

  מנגנון הפתיחה של השמשיה אחראי במידה רבה ליציבות שלה, וקיימים מספר סוגים וביניהם טבעת עם קליפס, פתיחת מנואלה, פתיחה בעזרת גלגלת ועוד. ככל שהשמשיה גדולה וכבדה יותר, כך המנגנון יהיה עמיד יותר.

  בגלל שמדובר בשמשיה שתישאר נטועה בחצר, חשוב שהחומר ממנו עשויים השלדה והמוטות יהיה עמיד למים וחלודה, קשיח ועם זאת גמיש מספיק כדי לעמוד בפתיחה וסגירה.

  סוג הבד גם הוא משנה. בחרו בבד עבה ועמיד, ולא פוליאסטר המתאים יותר לציליות ים. בגלל שהשמשיה שלכם היא ריהוט לכל דבר, השקיעו קצת מחשבה בהתאמת הבד לשאר ריהוט הגינה והסביבה.

  מיקום

  אז איפה השמשיה שלכם הולכת לעמוד? הבחירה היציבה ביותר היא שמשייה עם עמוד ממורכז, הניצבת על גבי בסיס כבד, ולמהדרין, שמשיה מקובעת לרצפה.

  אבל לא כולם אוהבים להתחייב, ולכן אפשר גם לבחור במשהו קצת יותר קל להזזה, בעיקר אם אתם אוהבים לשנות את מיקום ריהוט הגינה. שמשיות צד, לעומת זאת, נותנות הרבה יותר גמישות מבחינת מיקום, ולא "נתקעות באמצע".

  עוד אלמנט שכדאי לבחון הוא יכולות כיוון לזווית, כך שתוכלו ליהנות מההצללה שלכם בכל שעות היום.

  ריהוט קיים

  רוב הסיכויים הם שהשקעתם בריהוט הגינה, והשמשיה צריכה להתאים לו מבחינת צורה, גודל, צבע ועיצוב כללי. רעיון טוב הוא לצלם את ריהוט הגן ולהיעזר בתמונה כשאתם הולכים לקנות את השמשיה החדשה שלכם.