יצירת קשר

  טיפים לשמירה על ריהוט הגן שלכם

  ריהוט גן


  לא משנה אם אתם גרים בבית פרטי עם גינה גדולה או בבניין מגורים עם מרפסת רחבת ידיים, וודאי רכשתם ריהוט גן הכולל פינת ישיבה, ספות, שולחן ועוד מגוון אביזרים משלימים, כגון: מנגל, מעשנה וכו', ליצירת פינה נעימה ושימושית עבורכם.

  אין ספק שישיבה באוויר הפתוח במרפסת, בחצר או בגינה, בהחלט מהווה אתנחתא קלה מהשגרה היומית העמוסה ומאפשרת רגעי אושר קטנים. אבל חשוב לזכור, שבניגוד לפנים הבית, בו הריהוט והאביזרים נמצאים תחת חלל סגור, בגינה ובמרפסת לא כך הדבר, ומרבית הציוד וריהוט הגן נמצאים בחוץ וחשופים באופן מתמיד לנזקי ופגעי מזג האוויר – שמש חזקה, גשם, רוחות עזות ועוד.

  אז איך שומרים על ריהוט הגן ודואגים להגן עליו ממפגעים שונים? קבלו מספר טיפים מועילים:

  הקפידו על ניקוי ושטיפת הריהוט על בסיס שבועי

  בדיוק כפי שאתם דואגים לנקות ולתחזק את הריהוט בבית שלכם ולשמור על תקינותו, הקפידו לשטוף, לנגב ולנקות את פריטי הריהוט השונים בחצר או במרפסת, על בסיס קבוע.

  נערו את הכריות של פינת הישיבה, הסירו כתמים סוררים מהריפודים ע"י שימוש בתכשירים מתאימים, או הזמינו אחת לתקופה מסוימת איש מקצוע שמתמחה בניקוי ספה.
  נגבו במטלית לחה וחומר ניקוי מתאים את שלד הספות (אלומיניום/עץ) והשולחן, ואל תשכחו לנקות את המנגל מיד בתום השימוש בו – כך לא יצטבר לכם לכלוך עיקש ושומן שהתייבש.

  השתדלו למקם את ריהוט הגן באזורים מוצלים ומוגנים משמש וגשם

  כדי לשמור על ריהוט הגן ולמזער כמה שפחות את הנזקים שלהם הוא חשוף בחוץ, השתדלו למקם את הריהוט באזורים מוצלים ומוגנים יחסית משמש ומגשם.

  להגנה מרבית מהשמש, הקפידו למקם את פינת הישיבה ושאר הריהוט מתחת לסוכך, פרגולה, גזיבו או רשת צל – כך תימנעו חדירה ישירה של קרני השמש לריהוט, ותימנעו ככל האפשר מדהייה של ריפודי הספות, משחיקה והתייבשות של חומרים העשויים מעץ או פלסטיק.

  באשר להגנה מהגשם, הקפידו למקם את ריהוט הגן מתחת ליריעת שמשונית איכותית וחזקה, או מתחת לפרגולה, ובמידה ויש לה סגירת חורף העשויה מברזנט/רב חוזק/מסך גלילה – דאגו לסגור את כל הפתחים כדי למנוע כניסת נוזלים וגשם לחלל. כך תימנעו ככל האפשר מהתנפחות של מוצרי עץ, עובש והרס של פינת הישיבה והריפודים שלה.

  כמובן, שבמידה ויש לכם מנגל או מעשנה, הקפידו לסגור אותם במכסה שלהם בסוף השימוש, כדי למנוע חדירת נוזלים שיכולים להרוס את המוצר, ואנו אף ממליצים לכסות את כלל המכשירים הללו בכיסוי ייעודי, שעמיד בפני גשם ושמש, ויספק הגנה מלאה גם לחלקו החיצוני של המוצר.


  רכשו כיסויים ייעודיים לריהוט ואביזרי גן

  בעוד שישנם אנשים המסתפקים בכיסוי ריהוט הגן בשמיכות ישנות, ניילונים או יריעות מזדמנות, חשוב שתדעו שניתן לרכוש כיסויים ייעודיים המותאמים לשינויי מזג האוויר, משלל חומרים איכותיים ועמידים, כגון: שמשונית PVC, שמשונית מסוג איתנית, רב חוזק ועוד שלל יריעות במגוון גדלים, משקלים וצבעים שונים, שיתאימו בדיוק לצרכים שלכם ויגנו על ריהוט הגן שלכם בצורה מרבית.

  תוכלו אף לרכוש כיסוי בצורת קופסה, תפור לפי מידה, בהתאמה אישית, שיספק הגנה מיטבית לכל אחד מפריטי ריהוט הגן והאביזרים השונים שלכם.