יצירת קשר

  רשת צל לגינה – המדריך המלא להתקנה

  רשת צל


  בעלי בית פרטי או דירת גן כבר יודעים היטב כמה כיף זה לשבת בגינה שכולה שלכם. רגל על רגל, כוס מיץ ביד, ורק דבר אחד מפריע לאידיליה: שמש מסנוורת. כן, אנחנו אוהבים אותה, אבל השמש הארצישראלית יודעת לרדות בנו. כאן זה לא אירופה, והקיץ נמשך הרבה יותר משלושה חודשים, משמע שהשמש איתנו לחלק נכבד מהשנה. בשביל להפיק את המקסימום מהגינה שלכם בכל יום בהיר, מומלץ (מאוד) לשדרג אותה עם רשת צל.

  רשתות צל מספקות פתרון נוח להצללה על שטחים רחבים, הן קלות להתקנה, בטיחותיות ועמידות לאורך זמן. חלקן אפילו עמידות בגשם.

  אחרי שבחרתם ורכשתם את הרשת המועדפת עליכם, כל מה שנשאר זה להתקין אותה. קל? קשה? בלתי אפשרי? הכל עניין של הוראות עבודה וקצת ביטחון עצמי.

  ממה מתחילים?

  בשביל להתקין את הרשת תצטרכו כמה אביזרים משלימים. חבל עמיד או כבל מתכת למי שרוצה להיות בטוח שהרשת תישאר מתוחה ויציבה. את החבל או הכבל תחברו לעוגנים – מוטות ברזל נטויים (בזנ"ט) או עמודים ייעודיים הננעצים באדמה.

  כשמדובר בעמודים, חשוב לוודא שהם חפורים בעומק מספיק, אחרת הם עלולים לקרוס ולהשאיר אתכם בלי רשת, בלי צל, ועם הרבה נזק בגינה. הרשת עצמה מתחברת לחבלים או כבלים באמצעות ווים או לולאות מתכת ננעלות אותן מכניסים לטבעות הייעודיות המוטמעות ברשת ההצללה.

  כשכל הציוד מוכן, אפשר להתחיל בעבודה. התקנת רשת צל היא משימה שאולי נראית פשוטה, אבל עלולה להסתבך אם היא לא נעשית בזהירות ודיוק.

  אם אתם לא בטוחים בתהליך, השאירו את זה למקצוענים. יש הרבה מומחים שיעשו את זה עבורכם.

  כדאי מאוד (מאוד!) להתקין את רשת הצל החדשה שלכם ביום בהיר. עם מינימום הפרעות מצד מזג האוויר, ורצוי גם ללא רוח. די מרגיז לרדוף כל הזמן אחרי פינות רשת מתנפנפות… גייסו לפחות עוד זוג ידיים אחד למלאכה, ועדיף אפילו שתיים. זו לא משימה לאדם בודד.

  התחילו בלפרוס את רשת הצל במלואה על הקרקע, במקום בו היא מיועדת להתלות. זה הזמן לוודא שקיבלתם את המוצר הנכון (בדקו שהתכולה מתאימה לתיאור על הקופסה, שההוראות מצויות ושלא חסרים אביזרים כמפורט על גבי הקופסה). עכשיו אפשר להתחיל לחבר חבלים וכבלים.

  השאיפה שלכם היא להשיג מתיחה חזקה ככל האפשר, אז חברו את הכבלים והחבלים במספר רב של נקודות עגינה. החיבור ייעשה באמצעות שאקלים (או ווים, במקרה של רשת קלה שנועדה להסרה תכופה).
  קחו בחשבון שחיבורים אלכסוניים יוצרים מתח טוב יותר, מה שיבטיח יציבות ומתיחה חזקה של הרשת, וכתוצאה מכך, עמידות לאורך זמן.

  הכל מחובר? מצוין! הגיעה השעה לחבר את כל העסק למוטות ו/או לקרקע. הקפידו על משנה זהירות ודאגו שיהיה מישהו שיגיש לכם את הרשת בזמן שאתם עומדים בגובה לחבר אותה למקום. אם אתם מחברים את הרשת לקיר, חשוב להקפיד על קידוח ווים עמוק שיוכל לעמוד במתיחה.

  בכל זאת מתלבטים? תמיד אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע. בהצלחה!