יצירת קשר

  פתרונות הצללה לגינה ולמרפסת

  פתרונות הצללה לגינה ולמרפסת


  אין כמו מזג האוויר הישראלי. בקיץ התברכנו בשמש חמה ונעימה שעוזרת לצמחים ששתלנו בגינה ללבלב ולפרוח ולעור שלנו להשחים על חוף הים. ובחורף – גם. ככה זה במזרח התיכון, גם בחורף יש לנו לא מעט ימים של שמש בהירה וחזקה, ולכן כל גינה צריכה צל.
  אספנו עבורכם שישה פתרונות מעולים להצללה בגינה.

  שמשיה

  כולנו מכירים אותן, בעיקר מחוף הים. השמשיות הן הפתרון הפשוט ביותר להצללה. ובגינה הביתית שלכם תוכלו להתקין שמשיה, ממש כמו אלו מהחוף, או להשקיע באחת יותר דקורטיבית. היתרון הגדול ביותר שלהן הוא הניידות, מה שאומר שאתם לא מחויבים לנקודה אחת של צל בגינה, אלא יכולים לזוז עם השמש. כדאי להחליט על הקוטר הרצוי בטרם רוכשים שמשיה, ולוודא כי העמוד עליו ניצבת השמשיה יהיה יציב וחזק.

  רשת צל או מפרש צל

  אם התמונה שעולה לכם בראש עכשיו היא של רשת הצללה צבאית מכוערת או כזאת שהייתה תלויה מעל חצי מהבריכה בקיבוץ, אתם טועים בגדול. רשתות צל בימינו מגיעות במגוון צבעים ועיצובים. רשת צל היא פתרון נייח אבל כל כך פשוט, ואם תבחרו באחת איכותית, היא תלווה אתכם לאורך שנים ותגן עליכם מפני גשם ושמש כאחד. רשתות דורשות מעט מאוד תחזוקה, ועמידות בפני איתני הטבע.

  גזיבו

  גזיבו יכול להיות נייד, אם לא מחברים אותו לשום מקום, אבל בימים בהם הרוח חזקה מאוד הוא עלול להתעופף לכם לחצר של השכנים, במקרה הטוב. ואם מחברים אותו כדי שלא יעוף ברוח, מדובר כבר בהתחייבות. כשמדובר בגזיבו נייח, כדאי להשקיע בעיצוב ולמצוא איפה ואיך לחבר אותו לקרקע, מה שעלול להיות כאב ראש לכל מי שלא טוב בקידוח יהלום ברצפה או בקידוח בכלל. עדיף להיעזר באנשי מקצוע.

  פרגולה

  אם כבר החלטתם לפנות לאנשי מקצוע בשביל הגזיבו, אולי תשקלו דווקא פרגולה במקום. יש כיום פרגולות מעץ או מאלומיניום, חשמליות או קבועות, על עמודים או מרחפות. התקנת פרגולה מעץ תעלה פחות מהתקנת פרגולה רגילה מאלומיניום אך תדרוש יותר תחזוקה במהלך השנים. אם מדובר בפרגולת אלומיניום חשמלית, תדרשו לתחזוקה נוספת. היתרונות של פרגולה חשמלית הם שתוכלו לכוון אותה כך שתחסום גשם או את אור השמש. את הפרגולה הקבועה תצטרכו לכסות ביריעת PVC או ברזנט כדי למנוע כניסת גשם.

  סוכך

  בדרך כלל כדי להקים פרגולה תאלצו להתעסק בבירוקרטיה ולקבל אישורים מהעירייה, אבל למה כשאפשר להקים סוכך במקום. סוככים מגיעים היום בהמון וריאציות. תוכלו להקים מרקיזה, שהיא סוכך רבע עגול שמתאים בעיקר לחללים קטנים, או אולי סוכך זרועות שיכסה שטח גדול יותר ויהיה עמיד גם לגשם אך לא לרוח. ואולי תשקיעו בכלל בסוכך מסילות שיהיה עמיד גם לרוחות – הכל תלוי בצרכים שלכם כמובן. היום קיים גם מבחר עצום של סוככים חשמליים שתוכלו לפתוח ולסגור לפי ראות עיניכם ויותר מזאת, יש גם כאלה עם חיישנים אוטומטיים שידעו לסגור את עצמם כשהרוח תהיה גדולה עליהם.

  פתרונות הצללה חשמליים

  פתרונות אלה הם מין שילוב של כל הפתרונות הכתובים כאן למעלה, ומחירם בהתאם. מדובר במערכות מתקדמות המורכבות מיריעות PVC אטומות, ועל פי רוב הן יהיו מעוצבות להפליא ויכללו גופי תאורה בתוכן. מדובר בפתרון איכותי ויפהפה אך יקר יחסית לשאר הפתרונות, וכמובן שידרוש הרבה יותר עבודה, אנשי מקצוע ואישורים.

  מקווים שהצלחנו לעזור ולהקל עליכם בבחירת פתרון ההצללה המועדף עליכם שיתאים לצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.