יצירת קשר

  פתרונות הצללה לפנים הבית ומחוצה לו

  פתרונות הצללה


  כולנו חולמים על בית פתוח לרווחה עם ארבעה כיווני אוויר וקירות זכוכית שישטפו את הבית באור טבעי ונעים בכל שעות היום. אבל במציאות, השמש תסנוור אותנו ויהיה בלתי נסבל לשבת בבית שעלול גם להרגיש כמו חממה. אז איך תוכלו לשלב את עיצוב החלומות שלכם יחד עם המציאות המסנוורת? שאלה מצוינת.

  פתרונות הצללה לפנים הבית

  פתרונות הצללה בתוך הבית ייתנו לכם צל ויוסיפו אלמנט עיצובי ובמקביל גם יימנעו מהשמש לחמם את הבית יתר על המידה. תוכלו לתלות וילון הסטה יפה שיתאים לעיצוב הבית שלכם וייתן אווירה רומנטית. בשביל וילון הסטה תצטרכו לתלות מוט לוילון ישירות מעל החלון או על התקרה, תלוי באווירה שאתם מנסים להשיג. תוכלו לבחור בבד חצי שקוף שיאפשר כניסת אור או להשקיע בוילון חצי שקוף יחד עם וילון החשכה כבד יותר ולשחק עם התאורה הרצויה לכם.

  לפנים הבית תוכלו לתלות גם וילונות גלילה שונים כמו תריסים ונציאנים או רומאים ששונים מוילון ההסטה בכך שהם נגללים כלפי מעלה ומשווים לחדר מראה מודרני יותר. הבעיה בוילונות כאלה היא שכדי לכסות חלונות גדולים תאלצו לרכוש מספר וילונות גלילה, מה שעלול להוות מטרד כשמדובר במנגנון ידני של הורדה והרמה של הוילונות. במקרה שיש לכם חלונות גדולים או רבים, אולי כדאי יהיה לשקול פתרון חשמלי.

  פתרונות הצללה מחוץ לבית

  פתרונות ההצללה הנמצאים מחוץ לבית, מצידם השני של החלונות שלכם, ייתנו לכם צל וגם ימנעו כניסת חום לתוך הבית. פתרונות אלה בדרך כלל יעלו יותר וגם ידרשו עזרת מתקין מקצועי, בניגוד לפתרונות הביתיים שתוכלו להתקין בעצמכם.

  מסך הצללה חשמלי יעניק לכם צל נעים מבלי לחסום את הנוף, שכן מדובר במסך חצי שקוף. קחו בחשבון כי בשעות הערב, כשהאור בתוך הבית דולק, המסך יאפשר למי שיסתכל מבחוץ לראות את פנים הבית.

  תריסים חשמליים הם פתרון נפלא להצללה מחוץ לבית, והם מגיעים בהרבה תצורות שונות. תוכלו לבחור בתריס וונציאני חשמלי שתוכלו לכוון כך שיאפשר כניסת שמש מוחלטת, חלקית, או יחסום אותה לחלוטין. לחלופין, תוכלו לבחור בתריס גלילה חשמלי שיכול לפעמים לשמש גם כתחליף לסורגים.

  אל תחששו מהפתרונות החשמליים. אמנם מדובר במערכת שתצריך התקנה מקצועית וטיפולים מדי פעם, אך היום תוכלו בקלות למצוא תיקון תריסים בזול שיהיה גם אמין, זריז וטוב.

  במידה ויש לכם חצר מצידו השני של החלון ואתם מעוניינים להצליל גם אותה, ככה על הדרך, תוכלו להקים פרגולה או להתקין סוכך מעל החלון שיכסו את החצר שלכם. ולמיטיבי הלכת: תוכלו לסגור את הפרגולה הזו במסך הצללה או תריס חשמלי, ואפילו להתפרע ממש ולהתקין פרגולה חשמלית, כך שבלילות יפים תוכלו לצפות בכוכבים בלי שהגג יפגע לכם בנוף השמימי.

  בחרתם בפתרון שנראה לכם הטוב ביותר? נפלא! עכשיו תוכלו לשבת בנחת עם כוס מיץ התפוזים שלכם ולהתבונן בגינה בה השקעתם, או רק לרבוץ על הספה ולצפות בטלוויזיה מבלי שהשמש תסנוור אתכם. תיהנו!