יצירת קשר

  שמשונית – מה זה בכלל?  אחד הדברים שהכי נעימים פה בארץ זה מזג האויר. ברוב השנה השמש מכבדת אותנו בנוכחותה, וגם בחורף אנחנו ממש לא אירופה. בגלל זה התחביב הלאומי הוא רביצה במרפסות וגינות, בחסות השמש כמובן. רק שלפעמים זה נהיה קצת יותר מדי. ואולי בכלל גשום, ועדיין מתחשק לנו לשבת בחוץ בלי לטבוע? לא צריך לוותר על הבילוי האהוב של שעות הפנאי – פשוט צריך להצטייד בשמשונית.

  מה זה שמשונית?

  השמשונית היא שם כולל ליריעת בד ברזנט המשמשת להצללה. שמשוניות מגיעות במגוון רחב של צבעים וגדלים, ומהוות פתרון מצויין להצללה בחצר הביתית, בגינה הציבורית או בבית העסק. אחד היתרונות הגדולים של שמשוניות הוא שהן מיוצרות גם לפי התאמה, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו את הפתרון שמתאים בדיוק לצרכים שלכם.

  השמשונית מיוצרת בטכניקת הלחמה שמבטיחה עמידות של הבד בתנאי מזג אוויר קיצוניים וכן שרידות מפני בלאי, התעוותות והתכווצות. השמשונית היא פתרון מצויין להגנה מהשמש, כי היא חוסמת קרינה, וגם מושלמת כמחסה מהגשם הודות לאטימותה נגד מים. בימי הקיץ הלוהטים תוכלו לבלות שעות מתחת לשמשונית מבלי להישרף ובימי הגשם תוכלו לשבת בנחת ולהישאר יבשים.

  ומה עושים איתה?

  בשימוש ביתי אפשר להיעזר בשמשונית כתוספת הצללה לפרגולה, הקיימת במרבית חצרות הבתים בארץ. הפרגולה הסטנדרטית אמנם נחמדה, אבל היא לא מסננת קרינה וברוב המקרים גם לא עמידה לגשם. באמצעות ברזנט שמשונית תוכלו למנוע כניסת מים ולחסום קרינה מבלי לכער את מראה הפרגולה – וכל זה במאמץ מינימלי מצדכם.

  תוכלו להשתמש בברזנט כפתרון ליצירת חדר זמני, או בשם הנפוץ יותר: סגירת חורף. דווקא בגלל שאנחנו חיים במדינה שלא יורדים בה גשמים רבים, אין לנו טעם בסגירת חורף קבועה ועדיף לנו להשאיר את האפשרות לפתוח מחדש את הפרגולה בקיץ כדי ליהנות מזרימת אוויר. סגירת חורף באמצעות שמשונית תדאג שתישארו יבשים ומוגנים מרוחות, ועדיין ליהנות מהכיף של ישיבה במרפסת. בבתי עסק רבים נהוגה סגירת חורף בשמשונית עם "חלונות" מבד PVC שקוף שיוצר איטום אסתטי וקל להקמה והסרה.

  מזג האוויר משפיע גם על ריהוט הגן שלנו. השמש הקופחת והגשם בחורף גורמים לבלאי, דהייה וחלודה ולכן רצוי לכסות את הריהוט כאשר הוא לא בשימוש. הפתרון האידיאלי לכך הוא ברזנט שמגן על רהיטי החוץ ומאריך את חייהם בעוד כמה שנים טובות.

  שמשוניות משמשות גם לקירוי חניות ואפילו כחיפוי לרכב, במידה ואין לכם חנייה מקורה. כיסוי הרכב החונה בבאמצעות בד ברזנט מגן על צבע הרכב ועל הפח מפני אבק, פירות ומפגעי בעלי חיים שונים. יתרון נוסף לכיסוי הוא כמובן שכיסוי הרכב שומר על פנים הרכב מלהתחמם יתר על המידה, בעיה לא פשוטה בישראל שבמקרה הטוב גורמת לאי נוחות רבה, ובמקרה הרע לכווייה.

  עוד טיפ אחד

  שמשוניות מגיעות בכל צבע אפשרי ובכל גודל שרק תבחרו. קחו בחשבון שככל שצבע הברזנט כהה יותר, כך הוא יספק הצללה גבוהה יותר – ובכל זאת, הימנעו משמשונית שחורה לפינת הקפה שלכם, שכן שחור קולט חום.

  עכשיו כשאתם מכירים את השמשונית ואת השימושים הנפוצים בה, הקימו לכם פינת חמד בחוץ ובעזרת השמשונית תוכלו לשבת בה כל השנה בקלות ובנועם.